Szybki montaż styropianu

Styropian, czyli spieniony polistyren, to tworzywo sztuczne o niezwykle szerokim zastosowaniu. Wykorzystuje się go w wielu różnorodnych branżach i dziedzinach, od budownictwa, przez opakowania i naczynia jednorazowe, po różnego rodzaju dekoracje i ozdoby. Istotną kwestią przy wszelkich pracach związanych z jego montażem jest dobór odpowiedniego kleju montażowego. To w dużej mierze od niego będzie bowiem zależeć, czy dany element zostanie zamontowany w sposób trwały i bezpieczny. Jaki klej montażowy do styropianu wybrać? Na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

 

 

Styropian w branży dekoracyjnej oraz eventowej

Styropian jest bardzo popularnym materiałem do tworzenia różnego rodzaju ozdób i dekoracji. Wynika to między innymi z tego, że jest lekki i stosunkowo łatwy w obróbce. Elementy dekoracyjne ze styropianu można często spotkać na weselach, jako ozdoba sali weselnej. Może to być na przykład ozdoba w kształcie serca czy napis z imionami nowożeńców.

Styropian w branży budowlanej

Jednym z najpowszechniejszych i najbardziej znanych zastosowań styropianu jest ocieplanie budynków. Jest to zasługą tego, że odznacza się on bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Stosowanie płyt styropianowych do ocieplania budynków - domów, bloków mieszkalnych, biurowców itp. - posiada wiele zalet. Jest to bowiem materiał, który:

 • posiada bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła (prawie nie przepuszcza ciepła),
 • nie wydziela szkodliwych substancji,
 • jest bezpieczny dla zdrowia,
 • jest lekki, a jednocześnie trwały,
 • jest stosunkowo tani.

Jaki klej najlepiej sprawdzi się do montażu styropianu?

Oczywiście to tylko niektóre z zastosowań spienionego polistyrenu. Opisane powyżej są jedynie przykładami, które obrazują, jak uniwersalny jest to materiał.

Jak już zostało wspomniane, prawidłowy montaż elementów styropianowych wymaga zastosowania odpowiedniego kleju. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, jednak jedno z nich zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Mowa o rekomendowanym przez specjalistów uniwersalnym kleju budowlanym Mamut Glue. Jest on chętnie stosowany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Dlaczego?

Mamut Glue - silny i niezawodny klej montażowy do styropianu

Przemysłowy klej montażowy Mamut Glue jest ceniony przez użytkowników przede wszystkim ze względu na to, że jest on:

 • elastyczny,
 • odporny i wytrzymały na duże obciążenia (nawet do 22 kg/cm2),
 • szybkoschnący (gwarantuje natychmiastową przyczepność),
 • neutralny chemicznie (nie niszczy styropianu ani powierzchni, do której jest montowany),
 • odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (temperatura jego stosowania wynosi od -40°C do +90°C),
 • uniwersalny - nadaje się zarówno do podłoży gładkich, jak i porowatych,
 • praktyczny i łatwy w stosowaniu (posiada specjalnie wyprofilowaną końcówkę, która ułatwia jego wyciskanie i nakładanie).

Mamut Glue - klej montażowy dla każdego

Łatwość wyciskania i nakładania sprawia, że klej montażowy Mamut Glue jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalistów - na przykład budowlańców - jak i amatorów - na przykład osób, które w wolnym czasie wykonują różnego rodzaju ozdoby i dekoracje ze styropianu. Klejenie przy jego pomocy jest łatwe i przyjemne. Z całą pewnością jest to klej montażowy dla każdego!

COPYRIGHT 2016 (C) Wszelkie prawa zastrzeżone

Reklama i budowa wizerunku w sieci: Widoczni