Blog Mamut Glue

Mocowanie bez wiercenia


Chcesz powiesić plakat albo lustro, ale nie masz pod ręką młotka? Gwoździe wypadają i nie chcą się trzymać w ścianie? Nie załamuj się, wybierz uniwersalny klej montażowy, który poradzi sobie ze wszystkim. Dzięki niemu zarówno drobna zmiana wystroju, jak i remont domu to pestka - montaż nie wymaga wiercenia otworów, jest więc dużo szybszy i prostszy.

czytaj więcej...

Jak przykleić lustro do ściany?


We współczesnych czasach mało kto wyobraża sobie życie bez lustra. Ułatwia ono codzienne czynności takie jak malowanie czy golenie. Mamy z nim do czynienia nie tylko w domu ale i w przestrzeniach publicznych takich jak galerie handlowe, muzea, teatry. Pojawia się nawet na fasadach budynków! Lustro wiszące to niezwykle funkcjonalny element dekoracyjny, który potrafi optycznie powiększyć przestrzeń. Jak jednak w bezpieczny i trwały sposób przymocować lustro do ściany? Odpowiedź może być tylko jedna: klejem montażowym.

czytaj więcej...

Klejenie listew przypodłogowych krok po kroku


Listwy przypodłogowe to nie tylko estetyczne wykończenie wnętrza. Te elementy łączące powierzchnię podłogi ze ścianą pozwalają również ukryć przewody oraz szczeliny dylatacyjne.

czytaj więcej...

Jak naprawić drobne uszkodzenia nagrobka?


Zmienne temperatury, ekspozycja na słońce, wiatr, śnieg, deszcz i mróz sprawiają, że nagrobki często nie wytrzymują próby czasu. Pojawiają się na nich niewielkie uszkodzenia: rysy, odpryski i pęknięcia. Warto jest działać od razu - małe ubytki, początkowo nieszkodliwe, sprawiają że płyta jest bardziej narażona na kruszenie i w efekcie - niszczeje. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy użyć kleju do kamienia.

czytaj więcej...

Klejenie drewna – jak to robić?


Drewno, jak każdy materiał, ulec może uszkodzeniu mechanicznemu - pojawiają się rysy i pęknięcia, dlatego zawsze warto mieć pod ręką klej montażowy. Dzięki niemu naprawa drewnianych zabawek, mebli czy żaluzji będzie szybka i dziecinnie prosta.

czytaj więcej...

Klejenie metali w praktyce


Dobrej jakości klej montażowy to obowiązkowy element wyposażenia skrzynki z narzędziami w każdym domu. Świetnie poradzi sobie z drobnymi naprawami oraz przy pracach remontowo-budowlanych. Kleje przemysłowe i budowlane różnią się składem oraz właściwościami i są przeznaczone do różnego rodzaju materiałów.

czytaj więcej...

Reklama i budowa wizerunku w sieci: widoczni
Widoczni